KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 10166293
*
nr 1016 6293
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Pastell, Erland Cullberg (1931-2012), 44x36
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2016
kl 18:45:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 09:55:20
1
1.000 kr
1/2 17:54:04
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
nr 1016 6293
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Pastell, Erland Cullberg (1931-2012), 44x36
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 09:55:20 | 1 | 1.000 kr |
1/2 17:54:04 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43